Strona Główna ˇ Forum ˇ Zdjęcia ˇ Teksty ˇ Szukaj na stronieWtorek, Marca 19, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Wszystkie teksty
  Mapa serwisu

Ilustracje
  Galeria zdjęć
  Album
  Stare mapy
  Stare pieczęcie

Teksty
  Historia
  Przodkowie
  Czasy Pawlikowskich
  Czasy przedwojenne
  II wojna światowa
  Po wojnie
  Zasłużeni Milnianie
  Adolf Głowacki:
Milno - Gontowa
  Ze starych gazet

Plany zagród
  Mapka okolic Milna
  Milno - Bukowina
  Milno - Kamionka
  Milnianie alfabetycznie
  Gontowa
  Gontowianie alfabetycznie

Literatura
  papierowa
  z internetu

Linki
  Strony o Kresach
  Przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe

Konktakt
  Kontakt z autorami

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 155
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~Malla76
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~zbiniud
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 33
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~maciejm (32 pkt.)
3) ~zalz (30 pkt.)
4) ~Jozef (28 pkt.)
5) ~Przemyslaw Malec (14 pkt.)
6) ~harry (11 pkt.)

Zobacz Temat
Milno na Podolu | Forum strony Milno | Szukam informacji / proszę o pomoc
Autor RE: Rodzina Poszwów
^maria
Administrator

Dodane dnia 01-10-2016 18:58
Witam
Myślę, że nie ma Pan dokładnych wiadomości odnośnie swoich przodków.
W Rogozińcu pochowano Jana Poszwę ale jego przodkowie nie pochodzili z Milna. Siostra Jana Poszwy, Irena wyszła za mąż za Gorgla i zamieszkała w Babimoście. Mieli oni brata Mirka/ o ile dobrze pamiętam / ale nic o nim nie wiem. Ta rodzina mieszkała kiedyś w Rogozińcu. Ich dom został zburzony.
Jestem pewna, że nie pochodzili z Milna
Proszę sprawdzić w Zbąszynku lub Dąbrówce wlkp w archiwach skąd przybyli Poszwowie do Rogozińca
Pozdrawiam
Maria


-
Pozdrawiam
Maria Zaleska zd. Dec
Rogoziniec/Wrocław
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rodzina Poszwów
~Jozef
Użytkownik

Dodane dnia 14-03-2022 22:40
Witam!
Jeżeli cos mogę dodać do tej dyskusji. Otóż mam świadectwo urodzenia Rozalii Poszwa urodzonej 17 maja 1904 roku w Milnie, córki Mikołaja i Marii zawadzkiej. Być może ten dokument w czymś pomoże.
Pozdrawiam serdecznie
Józek

historicus.pl.tl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rodzina Poszwów
^maria
Administrator

Dodane dnia 25-03-2022 01:11
Panie Józefie
Udało mi się znaleźć takie wiadomości:
Zawadzka Maria córka Macieja i Reginy zd.Baran mieszkająca w Gontowie Nr domu 4 w roku 1892 w wieku 23 lat wyszła za mąż za Jana Misztala i mięli dwoje dzieci. Po śmierci męża w roku 1898 w wieku 29 lat jako wdowa wyszła za mąż za grekokatolika Mikołaja Poszwę syna Grzegorza i Rozalii Skorupa. Mięli dwoje dzieci : Jan ur. 1899 roku i Rozalia w 1904 r. Więcej wiadomości nie posiadam
Pozdrawiam Maria


-
Pozdrawiam
Maria Zaleska zd. Dec
Rogoziniec/Wrocław
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Rodzina Poszwów
~Jozef
Użytkownik

Dodane dnia 10-04-2022 00:11
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, nie widziałem Pani odpowiedzi. Oczywiście, dziękuję za nią. Przeanalizuję to co Pani podała. Zawsze jest nadzieja aby pociągnąć ten wątek dalej.
Za jakiś czas się odezwę.
Pozdrawiam serdecznie
Józek



Jest ciąg dalszy. Mam metrykę ślubu Rozalii Poszwa z 27 lipca 1924 roku z Antonim Głowackim ur. 1895 . Proszę napisać czy mam tłumaczyć te zapisy, czy wystarczy tylko sama informacja?



Dalej mam metrykę ślubu siostry Rozalii-Agnieszki. Wzięła ślub 17 października 1926 roku z Antonim Bezkorowajnym. Wg tego dokumentu wynika, ze Agnieszka urodziła się w 1908 roku.



Mam też zapis o zgonie Mikołaja Poszwy, który zmarł dnia 17 kwietnia 1919 roku, w domu pod nr 49 na tyfus. Niestety, nie podano jego wieku. To akt bez numeracji, drugi od dołu. Akt powyżej dotyczy zgonu Marii Poszwa, świeżej wdowy po Mikołaju. Zmarła zaledwie dzień po nim, także na tyfus w wieku 28 lat.





Mam kolejne informacje w sprawie tego wątku.
Metryka zgonu Andrzeja Zawadzkiego, syna Macieja i Reginy z domu Baran, który zmarł dnia 25 marca 1887 roku w Gontowej pod nr 4 z powodu anginy, w wieku 1 roku i 4 miesięcy.



Teraz ciekawostka- zapis o ślubie Macieja Zawadzkiego urodzony w Gontowej, wdowca po zmarłej Marii Czapla, lat 47, syn Macieja i Reginy z domu Baran z panną Marią Lis urodzoną w Milnie, córką Jana i Katarzyny z domu Faszczyn, lat 20. Zapowiedzi: pierwsza 20 lipca, druga i trzecia- 27 lipca 1919 roku, świadkowie: Jan Goździcki i Szymon Baran.



Kolejny dokument jest jeszcze ciekawszy. Jest to akt urodzenia Stanisława Zawadzkiego, spisany na podstawie zeznania jego ojca chrzestnego Jana Zawadzkiego z dnia 5 lipca 1936 roku. Dodatkowa informacja o ślubie Stanisława zawadzkiego w dniu 3 sierpnia 1936 roku.
Stanisław Zawadzki urodził się 1 listopada 1910 roku jako syn Macieja Zawadzkiego ( syna Macieja i Reginy z domu Baran) i Marii Czapla ( córki Jana i Julii z domu Krąpiec), rodzicami chrzestnymi byli: Jan Zawadzki, rolnik z Marią Poszwa, żoną Mikołaja, akuszerką była Katarzyna Zawadzka.





Ciąg dalszy.
Ślub z 30 lipca 1919 roku Macieja Zawadzkiego, syna Macieja i Reginy Baran, wdowca po Mariannie Czapla lat 47 z panną Marią Lis, lat 20, córką Jana i Katarzyny z domu Feszczyn, świadkowie: Jan Gaździcki i Szymon Baran.





Ślub ojca Macieja Zawadzkiego, też Macieja. Ślub odbył się 24 lutego 1867 roku. Maciej zamieszkały w Gontowej pod nr 4, syn Marcina i Rozalii z domu Szeliga, lat 19, z panną Reginą Baran z Milna, lat 23, córką Mikołaja i Agnieszki z domu Olejnik, świadkami byli: Mateusz Szeliga rolnik z Gontowej i Antoni czapla, rolnik z Milna.

historicus.pl.tl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Krótkie wiadomości
Tylko zalogowani mogą dodawać krótkie wiadomości.

~Zdzislaw
DATA: 09/09/2023 18:26
Szukam informacji o rodzinach Byczków i Albańskich z Gontowy , szczególnie gdzie się osiedlili , w jakich rejonach czy miejscowościach obecnej Polski . Zapraszam mających wiedze na ten temat do kontak

^maria
DATA: 14/02/2020 19:45
Gontowiecki dzwon wykopali tz. "czarni archeolodzy" i nie wiadomo co z nim się stało

~zalz
DATA: 25/05/2019 19:56
Polecam książkę, druk komputerowy Dolka Głowackiego ze Szczecina poswieconą wsi Milno. Zbyszek Zaleski, Franusiów i Krawców syn

~marikot
DATA: 17/06/2018 09:14
Poszukuję info o Mariannie Formickiej z matki Wójtowicz

^Kazimierz
DATA: 03/01/2017 15:59
Użytkownika 'kasia88' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 15/10/2016 14:45
Użytkownika 'Lemona' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 20/07/2016 22:44
Użytkowniczka 'sylwiab' proszona o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 17/03/2016 15:53
Użytkownika 'anna drozda' prosimy o kontakt z administratorem

^Kazimierz
DATA: 26/11/2015 22:28
Dzięki Maciejowi nowy album: Milnianie na Cmentarzu w Lutolu Suchym

^maria
DATA: 10/08/2015 21:02
W VIII Zjeździe Milnian i Gontowian udział wzięło 80 osób

Copyright ©Grupa Przyjaciół Milna. Wykonanie: Remek Paduch & Kazimierz Dajczak 2008-2018