Strona Główna ˇ Forum ˇ Zdjęcia ˇ Teksty ˇ Szukaj na stronieWtorek, Marca 19, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Wszystkie teksty
  Mapa serwisu

Ilustracje
  Galeria zdjęć
  Album
  Stare mapy
  Stare pieczęcie

Teksty
  Historia
  Przodkowie
  Czasy Pawlikowskich
  Czasy przedwojenne
  II wojna światowa
  Po wojnie
  Zasłużeni Milnianie
  Adolf Głowacki:
Milno - Gontowa
  Ze starych gazet

Plany zagród
  Mapka okolic Milna
  Milno - Bukowina
  Milno - Kamionka
  Milnianie alfabetycznie
  Gontowa
  Gontowianie alfabetycznie

Literatura
  papierowa
  z internetu

Linki
  Strony o Kresach
  Przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe

Konktakt
  Kontakt z autorami

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 155
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~Malla76
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~zbiniud
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 33
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~maciejm (32 pkt.)
3) ~zalz (30 pkt.)
4) ~Jozef (28 pkt.)
5) ~Przemyslaw Malec (14 pkt.)
6) ~harry (11 pkt.)

Zobacz Temat
Milno na Podolu | Forum strony Milno | Szukam informacji / proszę o pomoc
Autor rodzina Krąpców z Milna
~Ilona Krapiec
Użytkownik

Dodane dnia 29-11-2012 11:00
Witam Wszystkich, poszukuję informacji oraz zdjęć (tych starych i tych zrobionych na Państwa wyjazdach) dot. rodziny mojego teścia Józefa Krąpca (syn Pawła Krąpca z Milna Bukowiny) i miejsca gdzie mieszkali. Pamięć mojego teścia kończy się na dziadkach: Sebastianie i Agnieszce z domu Mazur oraz Janie Marcinków i Marii zd Krąpiec. Za wszelką pomoc będę wdzięczna
Pozdrawiam
Ilona Krąpiec
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
^MariaM
Administrator

Dodane dnia 04-12-2012 08:18
Witam i pozdrawiam. Jestem również z rodziny Krąpców, ale chyba nie jesteśmy bliską rodziną. Było kilka rodzin Krąpców i napewno mają wspólne korzenie, ale poprzez wieki - jak mówił mój tato Józef Krąpiec - to jakaś dalsza rodzina, ale myśmy się już nie "swoili" tzn. nie utrzymywali bliższych kontaktów. Jeżeli chodzi o rodzinę Krąpców, to mam informację, którą uzyskał nie żyjący już ks.profesor Krąpiec, pierwsze zapisy chrzcielne o tym nazwisku pochodzą z XVII wieku.
Wracając do czasów obecnych, proszę o wskazanie jaki "przydomek" miała Pani rodzina lub pod którym numerem domu mieszkali w Milnie -Bukowinie.
Pozdrawiam - Maria Markowicz (Krąpiec)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
~Ilona Krapiec
Użytkownik

Dodane dnia 04-12-2012 12:38
Pani Mario,
dziękuję za kontakt. Mój teść jest synem Pawła Krąpca (Krzomcie) i Rozalii z domu Marcinków. Rodzice Rozalii to Jan i MAria z domu Krąpiec. Nr domu "Krzomciów" to 29, w pobliżu kościoła. Rodzice Pawła to Sebastian i Agnieszka z domu Mazur. Mój teść niewiele pamięta, chociaż ostatnio długo siedzi nad tym, co udało mi się znaleźć i rozpamiętuje... Więc każde zdjęcie i informacja są na wagę złota. Nie pamięta powiązań z Ojcem Krąpcem, ale wynika z jego opowieści, że była to raczej bliska rodzina, ponieważ pamięta, "jak Mieciu jechał do szkół, i pojechali do niego do domu go pożegnać". Ja ostatnio znalazłam bardzo ciekawe wspomnienia Ojca Krąpca w internecie, opowiada tam też o prapoczątkach rodziny. Jeżeli ich Pani nie zna, proszę zajrzeć na Wikipedię z informacją o Ojcu Krąpcu, tam umieszczony jest film dokumentalny z jego wspomnieniami. Gdzieś też przeczytałam, że w Miodoborach jest góra Krąpiec, gdzie pochowani są rodzice Ojca Krąpca?. Czy orientuje się Pani, która to góra? Na oficjalną nazwę takiej góry nigdzie nie trafiłam.
Pozdrawiam serdecznie
Ilona K
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
~ikrapiec
Użytkownik

Dodane dnia 01-02-2013 11:56
Witam serdecznie! Ostatnio rzadko zaglądam na stronkę i dopiero parę dni temu przeczytałam informację od Pani.
Niestety pamięć o naszych bliskich umiera wraz z nimi... Dziadek (Władysław Krąpiec - Krzomcie z Krzemionki) sporo opowiadał o tamtych czasach, miałam wówczas parenaście lat i nie w głowie mi było spisywanie rodzinnych dziejów...a teraz żal tego straconego czasu...i tylko strzępki wspomnień zostały. Ciężko pozbierać je w całość.Dziadek uwielbiał opowiadać. Te historie Mileńskie były u nas na porządku dziennym.
Pytałam taty (Bronisław Krąpiec) o Pani teścia. Pamięta, jak przychodził ze swoim ojcem (Pawłem Krąpcem) do nich do domu. Bawili się razem będąc dziećmi.Utrzymywali bliskie kontakty, ale niestety to koniec wiedzy na ten temat. Nie posiadamy wspólnych fotografii (wszystkie, jakie mam, zamieściłam w albumie rodziny Krąpców).
Jeśli chodzi o nasze powiązania z Ojcem Mieczysławem, spiszę dokładnie wszystko przy najbliższej wizycie u rodziców i się odezwę. Przez naukowców amerykańskich jest on wszakże wymieniany jako jeden z trzech największych filozofów światowych, zaraz po Arystotelesie...Póki co, gromadzę bibliografię po Nim; mamy też znajomego, który pracował z Ojcem przy encyklopedii; wielki umysł i jeszcze większy Człowiek! Pozdrawiam serdecznie. Iwona Błęcka z domu Krąpiec.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
~Aneta Kwiatkowska
Użytkownik

Dodane dnia 03-06-2013 12:11
Nie wiem czy jest to jakiekolwiek powiązanie, ale reprezentowana przeze mnie Pani Irena jest córką Rozalii Zając (po mężu Tyon), córki Katarzyny Krąpiec (żony Jana Zając). Natomiast Piotr Krąpiec był świadkiem na ślubie Władysława Tyon i Rozalii Zając smiley
Edytowane przez Aneta Kwiatkowska dnia 03-06-2013 12:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
~Kazimiera Strzepek
Użytkownik

Dodane dnia 09-07-2014 21:09
Wita. Czy tam Pani Irena reprezentowana przez Panią mieszkała w Chociszewie?? Zapytuje Kazimiera Krąpiec. Z góry dziękuje za pomoc.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: rodzina Krąpców z Milna
^maria
Administrator

Dodane dnia 09-07-2014 22:28
Wiem, że pani Irena mieszkała w CHociszewie


-
Pozdrawiam
Maria Zaleska zd. Dec
Rogoziniec/Wrocław
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Krótkie wiadomości
Tylko zalogowani mogą dodawać krótkie wiadomości.

~Zdzislaw
DATA: 09/09/2023 18:26
Szukam informacji o rodzinach Byczków i Albańskich z Gontowy , szczególnie gdzie się osiedlili , w jakich rejonach czy miejscowościach obecnej Polski . Zapraszam mających wiedze na ten temat do kontak

^maria
DATA: 14/02/2020 19:45
Gontowiecki dzwon wykopali tz. "czarni archeolodzy" i nie wiadomo co z nim się stało

~zalz
DATA: 25/05/2019 19:56
Polecam książkę, druk komputerowy Dolka Głowackiego ze Szczecina poswieconą wsi Milno. Zbyszek Zaleski, Franusiów i Krawców syn

~marikot
DATA: 17/06/2018 09:14
Poszukuję info o Mariannie Formickiej z matki Wójtowicz

^Kazimierz
DATA: 03/01/2017 15:59
Użytkownika 'kasia88' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 15/10/2016 14:45
Użytkownika 'Lemona' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 20/07/2016 22:44
Użytkowniczka 'sylwiab' proszona o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 17/03/2016 15:53
Użytkownika 'anna drozda' prosimy o kontakt z administratorem

^Kazimierz
DATA: 26/11/2015 22:28
Dzięki Maciejowi nowy album: Milnianie na Cmentarzu w Lutolu Suchym

^maria
DATA: 10/08/2015 21:02
W VIII Zjeździe Milnian i Gontowian udział wzięło 80 osób

Copyright ©Grupa Przyjaciół Milna. Wykonanie: Remek Paduch & Kazimierz Dajczak 2008-2018