Józefa Dec z Puszczykowa
Dodane przez maria dnia Stycznia 25 2013 21:58:47

Józefa Dec (1924 - 2013)


22 stycznia 2013 r. w Puszczykówku zmarła Józefa Dec (z domu Zawadzka) córka Macieja i Marii z Gontowy.
Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbędzie się w kościele pw. Świętego Józefa w Puszczykówku 26 stycznia tego roku o godz. 12, następnie pogrzeb na cmentarzu w Puszczykowie.
Całe życie opowiadała o Rodzinie, Kresach i znajomych z Milna i Gontowy


Rozszerzona zawartość newsa
Informacja od syna zmarłej - Jana Deca:
Z bólem w imieniu Rodzeństwa (Siostry Ewy i Brata Stanisława) oraz własnym informuję o śmierci Naszej Drogiej Mamy Józefy Dec (z domu Zawadzka).
Mama zmarła 22 stycznia w szpitalu w Puszczykowie, do którego trafiła 3 tygodnie wcześniej z zapaleniem płuc. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w kościele pw. Świętego Józefa w Puszczykówku w dniu 26 stycznia tego roku o godz. 12, następnie pogrzeb na cmentarzu w Puszczykowie.
Mama z domu Zawadzka była Córką Macieja i Marii z Gontowy. Po wojnie znalazła się na tzw. Zachodzie-Dąbrówce Wielkopolskiej, gdzie wyszła za mąż za Stanisława Deca (Czumaka) z Milna.
Po roku Rodzice zamieszkali w Lutolu Suchym.
Mama była młodszą Siostrą Hanki (z małżeństwa Pawłowskiej) oraz Stefki (po mężu Zaleskiej). Miała także brata Stanisława, który zmarł na początku wojny na wschodzie.
Mama miała piękny czysty głos, uwielbiała śpiew i kwiaty.
Całe życie opowiadała o Rodzinie, Krewnych, Znajomych z Gontowy i Milna. Do końca swych dni płakała nad śmiercią swojego Ojca, Macieja zamordowanego przez banderowców 22 grudnia 1944 roku w Gontowie.
Wszystkich Was Kochani, Krewni i Znajomi Kresowiacy pozdrawiamy i prosimy o modlitwę za Świętej Pamięci Naszą Mamę.