Strona Główna ˇ Forum ˇ Zdjęcia ˇ Teksty ˇ Szukaj na stronieCzwartek, Marca 28, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Wszystkie teksty
  Mapa serwisu

Ilustracje
  Galeria zdjęć
  Album
  Stare mapy
  Stare pieczęcie

Teksty
  Historia
  Przodkowie
  Czasy Pawlikowskich
  Czasy przedwojenne
  II wojna światowa
  Po wojnie
  Zasłużeni Milnianie
  Adolf Głowacki:
Milno - Gontowa
  Ze starych gazet

Plany zagród
  Mapka okolic Milna
  Milno - Bukowina
  Milno - Kamionka
  Milnianie alfabetycznie
  Gontowa
  Gontowianie alfabetycznie

Literatura
  papierowa
  z internetu

Linki
  Strony o Kresach
  Przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe

Konktakt
  Kontakt z autorami

Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 155
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~Malla76
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~zbiniud
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 33
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~maciejm (32 pkt.)
3) ~zalz (30 pkt.)
4) ~Jozef (28 pkt.)
5) ~Przemyslaw Malec (14 pkt.)
6) ~harry (11 pkt.)

Zobacz Temat
Milno na Podolu | Forum strony Milno | Szukam informacji / proszę o pomoc
Autor Milno i Gontowa
~Zdzislaw
Użytkownik

Dodane dnia 06-04-2022 10:33
Serdecznie witam wszystkich odwiedzających ta stronę , jestem potomkiem rodzin z Milna i rodzin z Gontowy . Moja babcia to Agnieszka Byczek ur. 1890 r. córka Jana Byczka i Reginy albańskiej , oboje z Gontowy nr. d. 3 , a dziadek to Piotr Helik ur. 1887 r. syn Stanisława Helika i Reginy Czapli , oboje z Milna Kamionki nr. d. 214 . I tu mam pytanie do ludzi mających wiedzę na temat społeczności Milna i Gontowy , lub mających możliwości sprawdzenia faktów z tamtego okresu . W opracowaniu grafiki rozmieszczenia zagród Milna Kamionki nie ma numerów zagród powyżej 200-tu , przy wspomianych prze zemnie Helikach w księgach parafialnych stoi zapis nr. domu 214 , może ktoś wie w jakiej części Milna były te wysokie numery . A drugie zapytanie dotyczy nazwiska Helik . Mój pradziadek Stanisław Helik , wcześniej wspomniany , wraz z Regina Czapla mieli 8-ro dzieci , z całej ósemki w roku 1919 żyło tylko dwoje Piotr mój dziadek i Józef ur. w 1899 r. . Na tej stronie internetowej wspomniano że Piotr Helik wyemigrował pod Zieloną Górę , a fakty sa takie że to tylko wdowa po Piotrze Heliku z 6-tką dzieci zamieszkała pod Zieloną Góra , Piotr zmarł w 1935 r. Zostaje jeszcze Józef Helik ur. w 1899 r. , czy może ktoś wie o losie Jóżefa Helika. Dziwiłem się tym że na listach pokazujących gdzie się osiedlili wysiedleńcy z Milna i Gontowy nie ma Helików , a dzisiaj wiem że teoretycznie oprócz Agnieszki był jeszcze Józef , ale mógł wyjechać z Polski lub paść ofiara tyfusu .
Będę wdzięczny jeśli ktoś podejmie temat . Pozdrawiam .
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Milno i Gontowa
~Jozef
Użytkownik

Dodane dnia 07-04-2022 22:53
Witam Pana!
Przepraszam, że nie zauważyłem tego wpisu na forum i odpisałem Panu na maila do mnie, nie wiedząc o tym.
Zaznaczę od razu, że z Gontową czy Milnem nie jestem związany w jakikolwiek sposób. Może poza tym, że pomagałem i nadal pomagam pewnej Brazylijce o nazwisku Misztal, odnaleźć jej przodków. Nie przeszkadza mi to jednak aby pomagać tym osobom które chcą, w odnajdywaniu ich przodków. Jestem genealogiem ze sporym stażem i robię to z całkiem niezłym skutkiem. Nie pomogę Panu za wiele jeśli chodzi o lokalizację zamieszkania osób o których Pan wspomina. Mogę jednak pomóc poszukać ich przodków. W tym mam doświadczenie i mogę tego się podjąć.
Pozdrawiam serdecznie
Józek ( sąsiad zza miedzy, gdyż mieszkam w Smolnie Wielkim)



Już mam pierwszy trop! Udało mi się znaleźć metrykę urodzenia Jakuba Byczka.
Wygląda na to, że Jakub był bratem Pańskiej babci- Agnieszki.
Metryka jest trochę podniszczona, ale można z niej wyczytać najważniejsze fakty:
Jakub Byczek urodzony dnia 7 września 1887 roku, syn Jana Byczka ( syna Michała i Katarzyny z domu Furgało) i Reginy Albańskiej ( córki Kazimierza i Barbary Misztal), rodzice chrzestni: Mikołaj i Katarzyna, niestety, brakuje nazwisk ze względu na zniszczoną kartę. Jest jeszcze adnotacja, że Jakub Byczek zmarł w 1929 roku
Myślę, że to sporo informacji jak na jeden akt. Wiadomo już, że rodzicami Jana Byczka byli: Michał i Katarzyna Furgało, rodzicami z kolei Reginy Albańskiej byli: Kazimierz i Barbara Misztal.





Jest dalszy ciąg- mam metrykę urodzenia Piotra Helika, wpisanego jako Heliga. Metryka jest bardzo zniszczona i niektórych wpisów trzeba się domyślać.
Ale do rzeczy: treść metryki w 75 %.
Piotr Helik urodzony 28 grudnia 1887 roku jako syn Stanisława Heliga ( syna Jana i Marii Petraś) i Reginy Czapla ( córki Błażeja i Marii z domu Raróg).

historicus.pl.tl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Milno i Gontowa
~Zdzislaw
Użytkownik

Dodane dnia 08-04-2022 17:23
Witam Panie Józefie , niewiarygodne jak Pan szybko dociera do informacji głęboko zakopanych w historii , jestem osoba obca dla Pana a tu już pokazał mi pan parę metryk mojej rodziny .
Pewnie z Pana pomocą stworze dość pokazne drzewo genealogiczne mojej rodziny , liczę na Pana pomoc jeśli chodzi o okres międzywojenny .

Pozdrawiam Pana Józefa i sympatyków strony .



Chciał bym również sprowokować , sympatyków tej strony a także mających wiedze zwłaszcza o miejscowości Gontowa k. Milna na Kresach , do rozszerzenia akcentu na Gontowe .
W wielu tekstach jakie spotkałem na tej stronie , o Kresach wschodnich i tekstach objętych hasłem Milno i Gontowa , w sumie Gontowa schodzi na dalszy plan , i dominuje Milno . Ja to rozumie , to jest prawo większego .
Spróbujmy wzmocnić na tej stronie Gontowe wioskę z pogranicza i jej mieszkańców z czasach kresowych .
Pozdrawiam Wszystkich .
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Milno i Gontowa
^maria
Administrator

Dodane dnia 01-05-2022 21:53
Panie Zdzisławie
Gontowa nie schodzi na drugi plan na naszej stronie jest równorzędna z Milnem alemało osób z Gontowy przekazuje wiadomości o swojej wiosce i potomkach. Cieszę się ,że może teraz nadrobimy zaległości o Gontowie. Liczę na aktywność potomków tej pięknej i tragicznej wioski
Pozdrawiam
Maria


-
Pozdrawiam
Maria Zaleska zd. Dec
Rogoziniec/Wrocław
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Krótkie wiadomości
Tylko zalogowani mogą dodawać krótkie wiadomości.

~Zdzislaw
DATA: 09/09/2023 18:26
Szukam informacji o rodzinach Byczków i Albańskich z Gontowy , szczególnie gdzie się osiedlili , w jakich rejonach czy miejscowościach obecnej Polski . Zapraszam mających wiedze na ten temat do kontak

^maria
DATA: 14/02/2020 19:45
Gontowiecki dzwon wykopali tz. "czarni archeolodzy" i nie wiadomo co z nim się stało

~zalz
DATA: 25/05/2019 19:56
Polecam książkę, druk komputerowy Dolka Głowackiego ze Szczecina poswieconą wsi Milno. Zbyszek Zaleski, Franusiów i Krawców syn

~marikot
DATA: 17/06/2018 09:14
Poszukuję info o Mariannie Formickiej z matki Wójtowicz

^Kazimierz
DATA: 03/01/2017 15:59
Użytkownika 'kasia88' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 15/10/2016 14:45
Użytkownika 'Lemona' prosimy o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 20/07/2016 22:44
Użytkowniczka 'sylwiab' proszona o kontakt z administratorami

^Kazimierz
DATA: 17/03/2016 15:53
Użytkownika 'anna drozda' prosimy o kontakt z administratorem

^Kazimierz
DATA: 26/11/2015 22:28
Dzięki Maciejowi nowy album: Milnianie na Cmentarzu w Lutolu Suchym

^maria
DATA: 10/08/2015 21:02
W VIII Zjeździe Milnian i Gontowian udział wzięło 80 osób

Copyright ©Grupa Przyjaciół Milna. Wykonanie: Remek Paduch & Kazimierz Dajczak 2008-2018